Araç kaplama prosedürüne başlanmadan önce kaplanacak aracın fotoğrafı ayrı ayrı alınır. Çekilen bu fotoğraflar bilgisayar ortamında uygulamalar ile aracı kaplayarak ön izleme görüntüsünü müşteriye aktarırlar. Müşteri beğenir beğenmez prosedüre başlanır. İlk olarak aracın her yerinin boyutları milimetrik ölçülere göre alınır ve prosedüre devam edilir.

Araç kaplama yapılması için PVC kullanılır ve yapıştırılırken dikkat edilmesi gerekir. Çünkü bu folyo çok ince bir yapıya sahiptir. İnceliği vasıtası ile aracınızda istediğiniz her yeri basitçe kaplayabilirsiniz. Bu prosedürleri yapmak için ilk önce işi bilen ustalara yaptırmanız gereklidir. Aksi halde bilmeyen birinin yapması sonucunda görüntü çirkinliği oluşabilir.

kaplama aracı olan otobüs ve tırların kaplamaları da bulunmaktadır. Özellikle otobüs kaplama prosedürü oldukça önemli bir prosedürdür. Çünkü hedef direkt olarak insanları etkilemek olmasıdır. Kaplama yapılması için otobüslerde en iyi kaplama kullanmanız gereklidir. Kullandığınız malzeme kadar da otobüsü kaplayacak ustanın da kaliteli usta olması gereklidir. Aksi takdirde özensizlik sonucu yıpranmalar kopmalar meydana gelebilir. Tır kaplamada otobüs gibi aynıdır.

Bu kaplama prosedürü vasıtası ile aracınızın boyasını korumuş olacak rengini mat hale getirilecek ve bunun yanı sıra istediğiniz zaman değiştirebilme fırsatını bulacaksınız. Bu sayede aracınız kaplandıktan sonra şık bir tasarıma sahip olacak bunun yanı sıra bütün herkesin dikkatini çekmiş olacak.