Çift taraflı baskı uygulandığı için tercih edilen bir baskıdır.Baskı yapılacak olan malzemenin iç yüzeyinde de ister aynı isterseniz farklı resimler işlenebilir. En fazla dış mekanlar da uygulanır.En önemli özelliği dayanıklı bir kağıt  türü olmasıdır.Malzeme olarak önemli oranda dayanıklı bir ürün olup, üstüne işlenen görsel, yazı veya logolar solvent bazlı boyalar ile yapılmaktadır. Solvent bazlı boyalar püskürtme tekniği kullanılarak işlenir ve çok uzun süre kalıcılığa sahiptir. Yağmur suyu, kar, şiddetli rüzgar veya yoğun olarak güneş ışığına maruz kalması, solvent bazlı boyaların formunda herhangi bir deformasyona nedeniyet vermemektedir.

Bu teknikte en yüksek verimi alabilmek için baskı yapılması istenilen görüntü, obje, logo vs ne olursa olsun kaliteli bir fotoğrafı çekilmesi şarttır.

Bu baskı üç kısımda tamamlanır. Biri ön yüzeyde ki baskı biri arka yüzeydeki baskıdır. Üçüncü kısım ise iki taraf arasına konulan siyah kısımdır. Bu siyah kısım iki reklamı birbirinden ayırmaktadır. Genelde bayrak, flama gibi çift taraflı baskı istenilen ürünlerde blackout sistemi uygulanır.

Ama yalnızca bu alanda değil birçok alanda uygulanır. Örneğin iş yerlerinde güneşlik olarak kullanılan brandalarda hem korumalık hem de reklam baskı olarak kullanmak mümkün. Sizlerde en iyi hizmet ve kalite için www.dijitalbaskiburda.com adresini ziyaret edebilirsiniz. Burda Dijital firması olarak sizlere her zaman her alanda en kaliteli hizmeti vermek ve reklamlarınızın amacına ulaşması için her zaman en kaliteli malzemeleri kullanıyoruz.