Blueback baskı ismini veren kısmı ise kağıdın arka tarafında bulunan mavi kaplamadır. Bu mavi kaplama kağıttaki yazıların daha net bir görünüm elde etmesi kullanılmaktadır.

Dış mekana monte edilen reklam araçları yağmur, kar, rüzgar ve güneş ışınlarının etkisiyle yıpranmaktadır. Bu nedenle billboard(blueback) baskı kullanmak bir avantajdır. üretimi sırasında özel kimyasallardan faydalanılan blueback kağıtlar sayesinde yağmur, kar ya da güneşin zararlı etkilerinden kurtulmak mümkün hale gelmiştir. Kağıt hamuru klorinsiz ağartılmıştır ve tamamı kimyasal selülozdan üretilmektedir. Bu nedenle hava koşullarına dayanıklılığı güçlendirilimiştir. Bu baskının en büyük avantajı dayanıklı olmasıdır.

Billboard tabelalar günümüzde reklam sektöründe en sık tercih edilen tabela türlerinden biridir.  Bir kağıt ya da bez afiş üzerine dijital olarak basılan resim ya da reklam hareketli makaralar sayesinde sırayla gösterilebilir. Bunların dışında vizyon ekranda video şeklinde yayınlanan reklamlarda mevcuttur. Sürekli dış ortamda olmasından dolayı hava şartlarına da maruz kalır. Ancak yapılan afişin gerek kağıt kalitesi gerek ise kullanılan boyalar suya dayanıklı özelliktedir.Billboard baskı da reklam tabelaları ve billboardlar vasıtasıyla kullanılmaktadır. Şehirlerin bir çok noktasına yerleştirilmiş olan billboardlar reklam amaçlı olarak en çok kullanılan yerlerdir. Bu yerlere uygun malzemenin yerleştirilmesi ile gerçek anlamda kaliteli bir tanıtım aracı elde edilmiş demektedir. Dış mekanların reklam amaçlı araçları direk olarak hedef kitlenin gözü önünde yer almaktadır ve bu sayede etkileri de bir o kadar yüksek olmaktadır.

Firmamız olarak siparişlerinizde en iyi sonucu verecek ve tüm kitlelere hitap edecek reklamı sizler için tasarlıyoruz. www.dijitalbaskiburda.com adresi sizlere hizmet için kurulmuş ister firmamızda isterseniz internetten modelleri inceleyerek bu bilgiler ölçüsünde ya da kendi düşüncenizi reklamınıza yansıtabilirsiniz.