Cast folyo en çok araç giydirme işleminde kullanılır.Dijital baskı için uygulanan folyosu oldukça renklidir.Bu baskının ortalam ömrü minimum 7 yıl maximum 10 yıldır.Cast folyo’nun en büyük özelliği esnek yapısı ve ince olmasıdır.Ancak bu incelik dayanıksız olduğunu belirtmez.Aksine oldukça dayanıklı malzemeden üretilmiştir.Esnek bir yapısı ve elastikiyet özelliği barındırdığı için uygulanabilen yüzeylerin düz olmasına gerek duyulmamaktadır.

Engebeler olan, girinti ve çıkıntılardan oluşan, kanallar ve köşeli yerleri olan alanlara başarılı bir şekilde uygulanabilmektedir.
Solvent bazlı boyalar kullanıldığı için yazıların dayanıklılığı da bir o kadar fazladır. Dış ortamdan etkilenme oranı neredeyse çok azdır. Folyo dijital baskı PVC malzemeden üretilmektedir.PVC malzeme arkasına uygulanan yapışkan kullanım alanlarına göre parametrelik gösterir.Bunlar (Permanent) ya da (Removable) ikiye ayrılmaktadır. Birçok marka folyoda kod numarası sonunda bulunmaktadır.

Permanent yapışkanlı folyolar ise kuvvetli yapışkanlı folyolardır ve bu folyolar genelde yeniden sökülmeye ihtiyaç duyulmayan alanlarda kullanılır. Removable (non-permanent) folyolar, yapıştırıldıkları alandan daha sonra söküldüklerinde yapışkan izi bırakmamaları için ve basit sökülmeleri sebebiyle tercih edilmektedir.
Üretici firmalara göre parametrelik göstersede rulo durumunda kullandığımız folyolar, 100cm’den 200cm’e kadar çeşitli enlerde üretilmektedir. Renkli serilerinin de bulunduğu yapışkanlı folyolarda piyasada bulunan maksimum en 126 cm’dir.

Hayatımızın her alanına giren (çoğu zaman kalitesiz) Çin malları folyo sektöründe bulunmadığı söylenebilir. Folyo üzeri dijital baskı programlarında kullanılan laminasyonlar ise yine aynı yapışkan ve pvc özelliklerine sahiptir, yalnız laminasyonların üretiminde güneşten dijital baskıyı güvenliğini sağlamak amacıyla UV koruyucu kullanılır, böylece güneş ışınlarının dijital baskıyı soldurmasında ciddi bir koruma sağlanmaktadır.
Profesyonel ekibimiz ile Dijitalbaskiburda.com olarak sizlere hizmet vermeye hazırız.