Vinil ve Brandanın delikli olanına mesh denir. Brandanın üzerinde delikler bulunması, rüzgara karşı daha güçlü ve sağlam durur. Dökme ve lamine olarak iki farklı uygulaması mevcuttur.Dijital baskılarda çok iyi sonuçlar verdiği için sık sık kullanılmaktadır.

En belirgin özelliği dışarıdan bakıldığında içerinin görünmesine izin vermediği gibi içeriden dışarının izlenmesinde herhangi bir engel teşkil etmemektedir. Ebat olarak oldukça geniş yüzeylere dahi uygulanır.Maliyet açısından oldukça makuldür. Dayanıklı bir yapısı olduğu için uzun yıllar reklam yapma imkanı sunmaktadır. Mesh baskı reklam alanında sıkça kullanılan malzemelerden biridir.Özelliği vasıtası ile hem koruma hem de dijital baskı yapılarak reklamda yapılabilmektedir. Her ebatta malzeme bulunması ve büyük ebatlarda baskı yapılabilmesi son derece iyi bir üstünlüktür.

Genellikle dış cephe kaplamalarında kullanılmaktadır.Rüzgarı geçirir olması vasıtası ile binaya zarar verme olasılığını ortadan kaldırmıştır. Ayrıca inşaat yapılan binalarda koruyucu amaçlı olarak binanın bütün cepheleri bu malzeme ile kapatılmaktadır. Böylelikle çevreye istemeden de olsa verilebilecek fiziki bir zararın önüne geçilmektedir.

Mesh baskı solvent  bazlı boyalarla basılmaktadır. Solvent bazlı boyaların özelliği baskıdan hemen sonra kuruması ve malzemenin her yerinin işlenmesidir.Bu nedenle iklim değişikliklerinden dolayı korunmaya ihtiyacı yoktur. Brandanın üzerine aktarılacak olan objenin fotoğrafları çekilirken özen gösterilmelidir. Uygulamada problem yaşatacak tarzda çekimler yapılmamalıdır. Çok büyük boyutlarda yapılan programlarda, baskı prosedürü parçalara ayrılıp sonrasında uygulamanın yapılacağı alanda birleştirilmeleri gerektiği için, baskı prosedürü oldukça hassaslık ve dikkat gerektirmektedir. En ufak bir hata bile resmin tümünde çok büyük sorunlar yaratabilmektedir.

Dijital Baskı Burda firması olarak sizlere istediğiniz alanlarda kullanmak üzere ve üzerinde istediğiniz biçimde reklamınızın bulunduğu dijital olarak en iyi kalitede basılmış ürünlerin sahibi olabilirsiniz.