One way vision a delikli folyo da denilmektedir.PVC esaslı  bir malzemedir ve delikli bir yapısı bulunmaktadır.Baskılarda iyi sonuç alabilmek için baskı yapılacak olan yüzeyin beyaz olması üstüne atılacak boyaların altından fonun gözükmemesi gerekmektedir. Bunun nedeni ise one way vision baskı uygulanmış olan cam bir yüzeyin, iç tarafından dış dünyaya bakıldığında, camın üstünde herhangi bir uygulama olduğunun anlaşılmamasını sağlamaktır.  camların renginin siyah olduğu yönündedir. Bu nedenle yapışkanlı yüzey siyah renkli olarak üretilmektedir. binanın iç tarafından dışarının görülmesini imkan sağlayacak biçimde bina giydirme prosedürleri yapılabilmektedir.

En büyük avantajı içeriden bakıldığında dışarının görülmesine imkan sağlamasıdır.Kullanılan malzemenin yapışkanı ne kadar kuvvetli ve deliklerin çapları ne kadar ufak olursa,resimlik açısından da o kadar iyi sonuç verecektir. İnce olduğu kadar dayanıklı da bir malzemeden üretilmektedir. Solvent bazlı boyalar kullanılmaktadır. Solvent bazlı boyalar dış etmenlere karşı en yüksek dirence sahip boya çeşididir. Kullanılan ürünün kalitesi, prosedürü yapan ekibin deneyimi gibi etkenler ile kullanım ömrü 1 yıldan 5 yıla kadar parametrelik gösteren bir süreci kapsamaktadır.

Delikli folyo üzerine yapılan bu uygulama son derece kullanışlıdır. Bu delikli folyonun kalınlığı ise 0.15 mm ila 2 mm arasında değişiklik göstermektedir. Boyutları ise son derece büyük olması nedeniyle birçok büyük alanda kullanılmaktadır. Standart düzeyde yapılan bir işçilik ile dışarıdan bakıldığında çok güçlü ışıkta görüntü kalitesi biraz düşebilmektedir. Ama genel itibariyle minimum %80-85 oranında bir görüntü sunmaktadır. İçerden dışarıya bakmada ise %15-20 arası bir kayıp söz konusu olabilmektedir. Fakat bu oranlar endişe edilecek düzeyde olmayıp oldukça etkili sonuç sağlamaktadır.

Etkili sonuç alabilmek için Dijitalbaskiburda.com olarak her zaman hizmetinizdeyiz.