Vinil baskı iç ya da dış mekan fark etmeksizin her alanda kullanmak mümkün. En çok kullanıldığı alanlar binaların ya da yapıların dış cephelerindeki dijital baskı alanında reklam amaçlı olan bilboard ya da reklam tabelaları afişler pankartlar dev posterler ilaveten iç dekorasyonda duvar kaplama da ya da fuar çalışmalarında kullanmak mümkün.

Vinil Baskı; Branda baskı olarak da adlandırılan baskı türüdür. Vinil PVC (Polivinil klorür) esaslı bir malzemedir. Reklamcılar Dijital baskı sektöründe Vinili baskının vazgeçilmez ürünü olarak kullanıyorlar. Özellikle dijital baskının bu alanda gelişmesi ile beraber baskı yöntemi farklı bir boyut kazanmıştır. Dijital baskı vasıtası ile baskıda kullanılacak resimler çok yüksek görüntü kalitesine ulaşırken basım anında da oluşacak hataları en aza indirgemeyi sağlamıştır.

Bunlar Avrupa ve Uzakdoğu imalatlarıdır. Bütçenize göre istediğinizi tercih edebilirsiniz. Avrupa ve Uzakdoğu vinil türleri için ışıklı ve ışıksız vinil olarak iki ayrı yapı bulunmaktadır. Işıklı vinil e delikli vinil de denilmektedir. Bunun sebebi ise ışığı geçirmesinden dolayıdır. Işıklı viniller floresan ışıklandırmalı tabelalarda kullanıldığı gibi cam yüzeylerde bakıldığında içeriden dışarısı rahatça görünürken dışarıdan bakıldığında ise yalnızca reklam görünmektedir. Işıksız vinil ise ışığı geçirmeyen düz bir yapıya sahiptir. Işıksız vinil le her iki taraflı baskı yapabilmek mümkündür.

Vinil malzemeler metrekare gramajlarına göre 280 – 320 – 480 – 520 gram olarak üretilmekte projeye makul gramaj tercih edilerek ürün üzerine baskı yapılmaktadır. Vinil malzemenin en büyük üstünlük düşük maliyetli olmasının yanı sıra çok büyük boyutlarda bile tek parça durumunda baskı yapılabilmesine imkân tanımasıdır.

En çok kullanıldığı alanlar binaların ya da yapıların dış cephelerindeki dijital baskı alanında reklam amaçlı olan bilboard ya da reklam tabelaları afişler pankartlar dev posterler ilaveten iç dekorasyonda duvar kaplama da ya da fuar çalışmalarında kaliteli ve düzenli iş yapmak istiyorsanız firmamızı tercih etmelisiniz.