FORGOT YOUR DETAILS?

One way vision Baskı

ONE WAY VISION BASKI

Onewayvision folyo, halk dilinde delikli folyo olarak tabir edilmektedir. İçerden dışarıyı görebilir dışardan içeriyi ışık yanmadan göremezsiniz.

Onewayvision Nedir? Onewayvision Baskı Nerede Kullanılır?

OneWayVision Baskı birçok alanda hizmet vermekte olup bir çok alanda kulanılmaktadır. Özellikle cam üzerinde kullanılan bu malzemenin özelliği dışardan bakınca içerinin gözükmemesi içerden dışarı bakıncada dışarının net bir şekilde görünmesidir. İçeride ışık yanıyor ise oneway malzeme içeriyi gösterir. Oneway baskı delikli folyo olarak bilinir. Delikli bir yüzeye sahip olan malzemenin iki çeşiti vardır. Avrupa ve uzakdoğu olarak iki çeşittir. Avrupa oneway vision malzeme daha dayanıklı ve uzun ömürlüdür. Uzakdoğu malzemede de baskı kalitesi aynı fakat daha kısa ömürlüdür.

One way vision baskı ve one way vision baskı fiyatlarımızı öğrenmek için dijital baskı fiyatları sayfamızı ziyaret edebilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz.

One Way Vision Baskı

Ürünün ismi İngilizce olduğundan dolayı bu terimden çok,  “delikli folyo” adı ile bilinmekte olan bir tür reklam folyo baskı işlemidir. PVC esaslı bir malzemeden üretilmekte olup, delikli bir yapısı vardır.

Baskı yapılacak olan yüzey ak renklidir. Bunun sebebi yapılacak olan baskılarda daha iyi sonuç almak adına zeminin beyaz olması, üstüne atılacak boyaların altından zeminin gözükmemesidir. Yapışkanlı tarafın rengi ise siyahtır. Bunun sebebi ise one way vision baskı uygulanmış olan cam bir yüzeyin, içerden  dışarıya bakıldığında  görünür, dışarıdan içeriye bakıldığında ise, camın üstünde herhangi bir reklam olduğunun anlaşılmamasını sağlamaktır. Genel olarak camların renginin siyah olduğu yönündedir. Bu nedenle yapışkanlı yüzey siyah renkli olarak üretilmektedir. Cam yüzeylerde uygulanan metot sayesinde, yapının dahil tarafından dışarının görülmesini imkan sağlayacak biçimde yapı giydirme işlemleri yapılabilmektedir.

Eskiden cam yüzeyli yapılara giydirme yapılmak istenildiğinde bu işlem çokta içerde istenilen sonucu vermemekteydi. Çünkü, cam zeminin üzerine yerleştirilen malzeme, hem dışarıdan hem içerden, daha önemlisi içeriden dışarıyı görme olanağını çok nadir kısıtlıyordu. Fakat one way vision baskı sayesinde uygulamanın yapıldığı yüzeylerde içerden, dışarıyı görebilme imkanı doğmuştur. Binaya dışarıdan bakıldığında reklam yapılmak istenilen görsel rahatlıkla ve oldukça kaliteli bir biçimde sergilenmekte olup yapının içerden görmek ise tamamen imkansız durumdadır.

Standartta düzeyde yapılan bir işçilik ile dışarıdan bakıldığında çok güçli ışıkta görüntü kalitesi biraz düşebilmektedir. Ama   minimum %80-85 oranında bir görüntü sunmaktadır. İçeriden dışarıya bakmada ise %15-20 oran arası bir kayıp söz konusu olabilmektedir. Fakat bu oran endişe edilecek düzeyde olmayıp son derece etkili oranlar sağlamaktadır.

Onewayvision Nedir? Onewayvision Baskı Nerede Kullanılır?

OneWayVision Baskı birçok alanda hizmet vermekte olup bir çok alanda kulanılmaktadır. Özellikle cam üzerinde kullanılan bu malzemenin özelliği dışardan bakınca içerinin gözükmemesi içerden dışarı bakıncada dışarının net bir şekilde görünmesidir. İçeride ışık yanıyor ise oneway malzeme içeriyi gösterir. Oneway baskı delikli folyo olarak bilinir. Delikli bir yüzeye sahip olan malzemenin iki çeşiti vardır. Avrupa ve uzakdoğu olarak iki çeşittir. Avrupa oneway vision malzeme daha dayanıklı ve uzun ömürlüdür. Uzakdoğu malzemede de baskı kalitesi aynı fakat daha kısa ömürlüdür.

One way vision baskı ve one way vision baskı fiyatlarımızı öğrenmek için dijital baskı fiyatları sayfamızı ziyaret edebilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz.

One Way Vision Baskı

Ürünün ismi İngilizce olduğundan dolayı bu terimden çok, “delikli folyo” adı ile bilinmekte olan bir tür reklam folyo baskı işlemidir. PVC esaslı bir malzemeden üretilmekte olup, delikli bir yapısı vardır.

Baskı yapılacak olan yüzey beyaz renklidir. Bunun sebebi yapılacak olan baskılarda daha iyi sonuç almak adına zeminin beyaz olması, üstüne atılacak boyaların altından zeminin gözükmemesidir. Yapışkanlı tarafın rengi ise siyahtır. Bunun sebebi ise one way vision baskı uygulanmış olan cam bir yüzeyin, içerden dışarıya bakıldığında görünür, dışarıdan içeriye bakıldığında ise, camın üstünde herhangi bir reklam olduğunun anlaşılmamasını sağlamaktır. Genel olarak camların renginin siyah olduğu yönündedir. Bu nedenle yapışkanlı yüzey siyah renkli olarak üretilmektedir. Cam yüzeylerde uygulanan metot sayesinde, yapının dahil tarafından dışarının görülmesini imkan sağlayacak biçimde yapı giydirme işlemleri yapılabilmektedir.

Eskiden cam yüzeyli yapılara giydirme yapılmak istenildiğinde bu işlem çokta içerde istenilen sonucu vermemekteydi. Çünkü, cam zeminin üzerine yerleştirilen malzeme, hem dışarıdan hem içerden, daha önemlisi içeriden dışarıyı görme olanağını çok nadir kısıtlıyordu. Fakat one way vision baskı sayesinde uygulamanın yapıldığı yüzeylerde içerden, dışarıyı görebilme imkanı doğmuştur. Binaya dışarıdan bakıldığında reklam yapılmak istenilen görsel rahatlıkla ve oldukça kaliteli bir biçimde sergilenmekte olup yapının içerden görmek ise tamamen imkansız durumdadır.

Standartta düzeyde yapılan bir işçilik ile dışarıdan bakıldığında çok güçli ışıkta görüntü kalitesi biraz düşebilmektedir. Ama minimum %80-85 oranında bir görüntü sunmaktadır. İçeriden dışarıya bakmada ise %15-20 oran arası bir kayıp söz konusu olabilmektedir. Fakat bu oran endişe edilecek düzeyde olmayıp son derece etkili oranlar sağlamaktadır.

TOP TEK TIKLA ARA