Folyo baskı yardımcı bir malzemeye ihtiyaç duymadan kullanılabilir ve uygulanabilir. Arka yüzeyi yapışkanlı olduğu için en çok tercih edlin nedenler arasındadır.Folyolar tanıtım ve reklam sektöründe kullanılan malzemelerden biridir. Folyoyu yapıştırıken sıkıntı yaşanacak maddeleri zeminden temizlemek gerekmektedir.Aksi taktirde dayanıklılığını yitirir. Bir çok alt başlığı bulunan yöntemin en fazla kullanılanları iç mekan, dış mekan ve cast folyo yöntemleridir.

İç mekan folyo baskı; sadece iç mekan baskılar da kullanılır ve su bazlı mürekkeplerle baskı yapılır. Su bazlı mürekkepler ile baskı yapıldığı için laminasyon kaplanmadan kullanılmaz.Mürekkebin tutması için de extradan film kaplanır.

Dış mekan folyo baskı; solvent bazlı mürekkeplerle baskı uygulanır.Bu sebebden dolayı laminasyon tercihen kullanılır.Büyük ebatlarda uygulanır.Dayanıklı olması en büyük özelliğidir.

Cast folyo baskı; Dayanıklılığı son derece fazla olduğu için arabalarda kullanıldığında dahi 10 yıla kadar bir süre kalıcılığa sahiptir.  birçok yüzeye uygulanabilme özelliği bulunmaktadır. Bu sayede normal şartlarda reklam afişi veya reklam içerikli bir uygulamanın mümkün olmadığı alanlara dahi kaplama yapılabilmektedir.

Sizlerde sitemizi ziyaret ederek tüm ürünlerimizi inceleyebilir, size ideal ürünü ideal fiyatlarla tercih edebilirsiniz.